ΓΣΑΠ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

gsap 1 2 17

Α.ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΓΣΑΠ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ  63 – 55
Δεκάλεπτα: 19-12, 16-20, 06-13, 22-10
Με ένα εξαιρετικό δ΄ δεκάλεπτο τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά η ομάδα μας ξεπέρασε την κοιλιά του γ΄ δεκαλέπτου, στο οποίο πετύχαμε μόνο 6 πόντους. Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια μας για το πάθος και το ομαδικό πνεύμα που βγάζουν στο παρκέ, καθώς και στους προπονητές μας, των οποίων οι κόποι φαίνεται ότι αποδίδουν καρπούς. Με τη νίκη αυτή παραμείναμε στην 2η θέση της βαθμολογίας , ενώ τίποτα δεν άλλαξε στην πρώτη τετράδα (Ίκαρος 22, «Αγία» 21, Σπόρτινγκ 21, Φάρος 21). Να σημειώσουμε την παρουσία στην κερκίδα του Δήμαρχου Γιάννη Σταθόπουλου, του Δημοτικού Συμβούλου Γιάννη Μυλωνάκη, του αντιπρόεδρου του ΠΑΟΔΑΠ Αριστοτέλη Σερκεδάκη και του νέου αναπλ. μέλους του ΔΣ  του ΠΑΟΔΑΠ Κώστα Αθανασούλη. Όμως την καρδιά όλων έκλεψαν τα κορίτσια των ακαδημιών μας, που υποστήριξαν με θέρμη τις προσπάθειες της ομάδας μας και ζητωκραύγασαν μαζί της «Αγία» στο «στρογγυλό», στο τέλος του αγώνα. Ο αγώνας μεταδόθηκε ζωντανά από το sportshero. gr με την υποστήριξη των χορηγών μας KAΥΚΑΣ ΑΕ, GOLDEN DOOR, Φροντιστήρια ΠΟΥΚΑΜΙΣΑΣ, Εκδόσεις PRINTA-POEΣ, Κουφώματα Αλουμινίου ALCON, GASKLΙMA και του χορηγού της φανέλας  ΓΥΨΟΜΕΤΑΛ ΑΕ, τον οποίο μπορείτε να παρακολουθήσετε από το ακόλουθο Link https://www.youtube.com/watch?v=mCSCPJ44m1w
Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 05/02 ώρα 12.00 εκτός έδρας στην Ηλιούπολη.
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος) Μακρυνίκα 6, Καμμένου 23(4), Κοντογιάννη 13, Κλείτσα 8 (2), Ψωμά 8, Πετυχάκη 2, Αμίτση 3(1), Τριχά, Κούκη, Γρύλλια.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα) Καραβέλη 12, Τσουγκράκη 14 (3), Δούρου 6, Κοιλιαρίδη 9(1), Ζακυνθινού 4, Καπερώνη 4, Καλημέρη 6, Χριστακοπούλου.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΓΣΑΠ –ΕΥΝΙΚΟΣ :   60 –48
Δεκάλεπτα : 18-12,  11-4, 9-20,  22-12
Νίκη σημείωσε η ομάδα των νεανίδων μας επί του Εύνικου, σε ένα αρκετά αγχωτικό παιχνίδι. Τα κορίτσια μας έδειξαν καλή παρουσία στο πρώτο ημίχρονο. Από το τέλος όμως του δευτέρου δεκαλέπτου και μέχρι τα μισά σχεδόν της τέταρτης περιόδου υπήρξε χαλάρωση, κυρίως στην άμυνα, δίνοντας στον αντίπαλο τη δυνατότητα να γυρίσει το παιχνίδι σε ντέρμπυ και να μας ισοφαρίσει στους 40 πόντους, έξι μόλις λεπτά πριν το τέλος του αγώνα! Η χρέωση των Αμίτση και Κούκη με τέσσερα φάουλ, καθώς και η έξοδος από το παρκέ της Χονδρογιάννη με πέντε, επηρέασε την ψυχολογία, αλλά και τη δυναμική της ομάδας! Παρ΄όλα αυτά, στα τελευταια λεπτά του αγώνα η ομάδα μας βρήκε τον εαυτό της και με το επιμέρους σκορ των 20 πόντων έναντι των 8 της αντίπαλης ομάδας, κατέκτησε τη νίκη! Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και την προπονήτριά τους!  Επόμενη αγωνιστική τη Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου με αντίπαλο τον ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ εκτός έδρας  (21:30).
ΓΣΑΠ (Αργυρίου):   Χριστοπούλου,  Σφήκα,  Πλώτα,  Αμίτση 10(3), Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 11(1),  Χονδρογιάννη 4,  Κούκη 22,  Γρύλλια 13,  Ζανίκα.
ΕΥΝΙΚΟΣ (Βελτσίστας):  Κρεμμύδα 9, Δρακοπούλου 1, Πολυχρόνου, Λαμπίρη 7, Χαλαβατζη 4, Μεται 6(2),  Θωμαίδου 6,  Μαυράκη 6, Αγγελοπούλου 9, Πασχοπούλου.

Γ.ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΓΣ-ΓΣΑΠ : 44-26
Δεκάλεπτα : 08-04,12-08,11-09,13-05
 Κακό  παιχνίδι για τα κορίτσια μας, που σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τις αντιπάλους τους, βρέθηκαν δε σε όλα τα δεκάλεπτα πίσω στο σκορ . Στο ΄Γ δεκάλεπτο προσπάθησαν να είναι ανταγωνιστικές αλλά έληξε με σκορ 31-21. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν το χειρότερο κομμάτι του αγώνα για τα κορίτσια μας και έτσι βρέθηκαν στο τελικό και δίκαιο σκορ με 44-26. Επόμενες αγωνιστικές υποχρεώσεις την Πέμπτη 09-02-2017 στις 21:30 στο γήπεδο Κοντοπεύκου με το ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (ματς που είχε αναβληθεί) & το Σάββατο 11-02-2017   στο γήπεδο Αγ. Νικόλαου Πατησίων  με αντίπαλη ομάδα την ομάδα του ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ στις 21:30.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣΓΣ(Σκαρογιαννη)Κιουση,Γιαννακοπουλου,Κατσαρελια,Κατρη,Μοχαμμαντι,Καπογιαννατου,Γαλατσατου,Γεωργιαδη,Παραθυρα,Μπολενα,Μαλολλαρι,Μαρουλη.
ΓΣΑΠ(Χριστοδούλου)Χονδροπούλου,ΖανίκαΚ.,Πλωτά,Χριστοπούλου,Λιλικάκη,Λούκα,Πατσατζή,Κυρκόπουλου ,Ξηραδάκη,Χριστοδούλου,Γεωργοπούλου.

Δ. ΜΙΝΙ: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΓΣΑΠ: 17-49
Οκτάλεπτα:00-13,00-13,06-04,02-05,09-14
Πρεμιέρα του τουρνουά μίνι κορασίδων για την περίοδο 2016/17,όπου λαμβάνουν μέρος
28 ομάδες μοιρασμένες σε 4 ομίλους,με την ομάδα του ΓΣΑΠ να μετέχει στον 2ο όμιλο.
Η ομάδα μας έκανε ιδανικό ξεκίνημα στο Μαρκόπουλο ,αφού κυριάρχησε στα δύο πρώτα οκτάλεπτα,δίνοντας την δυνατότητα στον προπονητή να δώσει περισσότερο χρόνο συμμετοχής σε αθλήτριες που δεν έχουν πρότερη αγωνιστική εμπειρία.Θερμές ευχαριστίες
στα κορίτσια και στον προπονητή για την εμφανισή τους και τους ευχόμαστε μέσα από την
δουλειά τους στις προπονήσεις ,να χαρούν κα να διασκεδάσουν το ίδιο στους υπόλοιπους
αγώνες ,μέχρι τα μέσα Μαΐου. Να ευχαριστήσουμε επίσης το ψητοπωλείο ΠΙΤΑQ , το οποίο και εφέτος είναι ο χορηγός της φανέλας της ομάδας.   Επόμενος αγώνας την Κυριακή 12/2/17 στις 13:30 εντός έδρας με αντίπαλο τον Κρόνο Γέρακα.
ΟΚΑΜ(Κουκουζέλης):Κώνστα,Ντρίζα,Κωτσοβασίλη,Εμματζόγλου,Σουρμπάτη,Μαρκάκη Ν,
Μαρκάκη Ελ,Στάθη Ειρ,Σοβάρα,Ρουμπάνη,Στάθη Μ.
ΓΣΑΠ(Ραρής):Μίνκωφ,Λάμπρου,Χριστοπούλου,Κυρκοπούλου,Δημητράκου,Ξηραδάκη,
Φυρίγου,Γιαννακού,Κανιστρά,Κακοσούρη,Τριανταφύλλη,Λυραντζάκη,Βαρλάμη.

Δημ/ση : 2/2/2017