ΓΣΑΠ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

gsap 11 4 17 gsap eyh

Α. ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΣΠΟΡΤΙΓΚ –ΓΣΑΠ :    60– 53
Δεκάλεπτα :  18-16,  20-8, 13-13, 9-16
Σε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα δόθηκε το φινάλε της αγωνιστικής περιόδου ανάμεσα στην ομάδα μας και το Σπόρτιγκ, για τη διεκδίκηση του χάλκινου μεταλλίου! Και οι δυο ομάδες έπαιξαν ανταγωνιστικά και με πάθος! Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού οι μεγάλες εναλλαγές στο σκορ, με την ομάδα μας να προηγείται στο ξεκίνημα του αγώνα με 9 πόντους… αλλά και να υπολείπεται 18  κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου! Τα κορίτσια μας βρήκαν την ενέργεια και την ψυχολογία να κάνουν το come back και λίγα λεπτά πριν το τέλος του τέταρτου δεκαλέπτου να βρίσκονται πίσω με ένα μόλις καλάθι! Ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες, χαρίζοντας τελικά τη νίκη στο Σπόρτιγκ! Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες για την παρουσία τους, αλλά και για τη θέση τους στην τετράδα! Πολλά μπράβο στα κορίτσια μας και την προπονήτριά τους για την προσπάθεια και τη μαχητικότητά τους, σε όλη την αγωνιστική σεζόν! Διακρίθηκαν και δημιούργησαν γερές βάσεις για ένα νέο ξεκίνημα του χρόνου! Τους ευχόμαστε να έχουν πάντα επιτυχίες στις αγωνιστικές και τις ακαδημαϊκές τους υποχρεώσεις!
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Δήμου):   Κατσαμπίρη,  Ζυκάι 9(3),  Μακρή,  Μποντούσκα 3(1),  Λέρη 15 (2),  Κριμιτζά 5, Δανδουλάκη 14,  Κουγιάνου, Γιαννακούλια,  Σιδέρη 14(2).
ΓΣΑΠ (Αργυρίου):  Χριστοπούλου, Σφήκα 2,  Πλώτα 7(2),  Αμίτση 5(1),  Χριστοδούλου,  Κανιαδάκη 10 (2), Χονδρογιάννη,  Κούκη 22 (1), Γρύλλια 7,  Ζανίκα.

Β. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: : ΓΣΑΠ – ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: 34-51
Δεκάλεπτα : 12-14,04-11,09-17,09-09
Πρώτη ήττα για την ομάδα μας αλλά καταδικαστική για τη συνέχεια του τουρνουά των παγκορασίδων.  Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα και απλά στο 1ο 10λεπτο ήταν κοντά στο σκορ, καθώς υπολειπόταν μόνο ένα καλάθι από την αντίπαλη ομάδα.  Το 2ο και 3ο 10λεπτο όμως εμφάνισαν έλλειψη διάθεσης και μαχητικότητας , η οποία ήταν καταστροφική τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά,  με συνέπεια να έρθει απολύτως φυσιολογικά η ήττα.  Επόμενος αγώνας, Σάββατο 22/4 στις 19:30 εντός έδρας με την ομάδα του ΚΡΟΝΟΥ ΓΕΡΑΚΑ.
ΓΣΑΠ(Χριστοδούλου)Κυρκοπούλου,Λούκα,Πλώτα,Κακοσούρη,Πατσατζή,Λαχανά,Θεοφάνη,ΖανίκαΧ.,Κωλέτση,Γεωργοπούλου,ΖανίκαΚ.,Λιλικάκη.
ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ(ΣτρατίκηΑθανασίου)Φοβάκη,Τσενόπη,Χριστοφίδη,Κυριάκου,
Καβάσιπα,Σαΐτα,Παπαγεωργίου,Λάσκαρη,Καραμιχαλάκη,Ιντζόγλου,Συψή,Παπουτσή.
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Γ. ΜΙΝΙ :ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ-ΓΣΑΠ: 34-21
Οκτάλεπτα: 8-2,10-1,6-7,7-3,3-8
Τη συνεχή βελτίωσή της πιστοποίησε η ομάδα μας απέναντι στον πρωτοπόρο
του ομίλου παρά την ήττα. Στο αγωνιστικό μέρος τα δύο πρώτα οκτάλεπτα ήταν καθοριστικά, καθώς ο αντίπαλός μας πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα, όμως στη
συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της σε άμυνα και επίθεση, κάνοντάς
μας όλους υπερήφανους για την πρόοδό της. Πολλά συγχαρητήρια στις αθλήτριές
μας και στον προπονητή μας για την προσπάθειά τους. Επόμενος αγώνας σε δύο
εβδομάδες, λόγω των διακοπών του Πάσχα, την Κυριακή 23/4/2017 στις 13:30 στην
έδρα μας, με αντίπαλο την ομάδα των Μελισσίων Β’.
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ(Γεωργακόπουλος):Παναγοπούλου,Αρβανίτη,Χατήρα,Χουγκάς,
Καλλεράντε,Σιμοπούλου,Παπαδοπούλου,Μητροπούλου,Βελισσάρη,Κασιμάτη,
Δαμουλάκη,Παρθένου.
ΓΣΑΠ (Ραρής):Στρατηγού,Λάμπρου,Χριστοπούλου,Κυρκοπούλου,Βαρλάμη,
Κολιού,Φυρίγου,Γιαννακού,Μήτση,Κακοσούρη,Μίνκωφ,Λυραντζάκη.

Γ. ΤΟΥΡΝΟΥΑ  JUNIORS
ΠΡΟΜΙΝΙ: ΓΣΑΠ Α’- ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ: 29-16
Οκτάλεπτα:2-2,6-4,5-2,12-6,5-2
Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι μας πρόσφεραν τα κορίτσια μας των juniors, με αντίπαλο την
ομάδα των Μελισσίων. Κάτω από τις οδηγίες του προπονητή τους αγωνίστηκαν με
πάθος και αυτοσυγκέντρωση φτάνοντας στο νικηφόρο αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια  σε
όλες και τον προπονητή μας για την απόδοσή τους. Ο επόμενος αγώνας θα γίνει σε δύο
 εβδομάδες, λόγω των διακοπών της εορτής του Πάσχα, ην Κυριακή 23/4/17 στις 10:00
στο γήπεδο του Αστραπόγιαννου, με αντίπαλο τον ΑΟ Ζεύς Ερυθρού.
ΓΣΑΠ(Ραρής):Μήτση,Κανιστρά,Κέντρου,Παπαγεωργίου,Κατωμέρη,Δασκαλάκη,
Χριστοπούλου,Λυραντζάκη,Πολυμένου,Τριανταφύλλη.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Καραβέλη):Γαρυφάλλου, Κωστοπούλου, Παλαμάρη, Αλεξίου, Γλύκου,
Δριβάκου,Ζάβρα,Τσουκαλά,Κλητοράκη,Καντεράκη,Κωνσταντινίδου,Χαντζοπούλου,Καμίνη.
JUNIORS: ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΓΣΑΠ JUNIOR B': 51-29
Η ομάδα μας μετά από ένα μουδιασμένο ξεκίνημα στο 1ο οκτάλεπτο,  όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 11-2, δεν το έβαλε κάτω και πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις ισορροπώντας το παιχνίδι και σημειώνοντας στα επόμενα 4 οκτάλεπτα επιμέρους σκορ 40-27. Οι αθλήτριες μας σε όλη την διάρκεια του αγώνα εντυπωσίασαν για το πάθος και την μαχητικότητα τους και για το ότι δεν εγκατέλειψαν την προσπάθειά τους μέχρι τη λήξη του αγώνα. Συγχαρητήρια στις μικρές μας αθλήτριες και στη προπονήτρια της ομάδας μας. Ο επόμενος αγώνας της ομάδας είναι στο γήπεδο Κοντοπεύκου το Σάββατο 22/4 στις 10:30 στο "derby" με τον Αθηναϊκό Junior B'.
ΑΟ ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ (Χατήρας) Λασκαρίδη, Αλεξανδράκη, Πατσοπούλου, Φελούρη, Κουκουζέλη, Φιλιππάκη, Αραβανή, Ζερβού, Βιτωράτου, Γεωργοπουλου, Παλλάσκα, Πασκάλη
ΓΣΑΠ Junior B' (Λάουρα Νιτουλεσκου) Λιάρου, Κέντρου, Σινάνογλου Κ., Δερμιτζάκη, Σινάνογλου Α., Τούτση, Οικονομακου Ι., Συρίγου, Λυμπεροπούλου, Οικονομακου Κ., Μπόμπου, Χαραλάμπους, Λάγγα.

Δημ/ση : 11/4/2017