| Νέα Συλλόγων-Φορέων

gsap 23 11 16

Α.ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΓΣΑΠ : 41-75
Δεκάλεπτα: 14-20, 12-10, 09-23,06-22
Μετά το πρώτο πεντάλεπτο, στο οποίο η ομάδα μας ξεκίνησε μουδιασμένη (9-2 υπέρ της Τρίπολης), στην συνέχεια πήρε το «πάνω χέρι» και με συνεχές πρέσσινγκ και αιφνιδιασμούς, παρόλα τα λάθη και την αστοχία που χαρακτήρισαν το πρώτο ημίχρονο, έφτασε να προηγηθεί με 12 πόντους στο 18’. Όμως μια ξαφνική χαλάρωση έδωσε το δικαίωμα στην Τρίπολη να κάνει ένα σερί 8-0 και να μπει στο β΄ ημίχρονο με 4 πόντους πίσω. Εκεί όμως η ομάδα μας σοβαρεύτηκε, περιόρισε τα λάθη και βελτίωσε τα ποσοστά ευστοχίας. Πήραν χρόνο συμμετοχής όλες οι αθλήτριές μας, οι οποίες είχαν ουσιαστική συμμετοχή στην επικράτηση της ομάδας μας και στο σκορ. Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 27/11 στις 19.15 στο Κοντόπευκο με τον Φάρο Κερατσινίου.
ΣΔΥ Τρίπολης (Μπαλλής) : Στασινού, Ντρέβου 2, Μαρίνου 10(1), Μπαρουξή 16, Μοσχοπούλου 7, Κωτσιοπούλου 2, Τζανή 4, Μπέκα, Καραγιάννη, Αλεξοπούλου, Κοσκινά.
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος) : Μακρυνίκα 10, Καμμένου 17(3), Κοντογιάννη 8(1), Κλείτσα 8(2), Ψωμά 12, Τριχά 7, Κούκη 8(1), Πετυχάκη 1, Αμίτση, Καράμπελα 4.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ : ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΓΣΑΠ :  55 – 57
Δεκάλεπτα : 11-20, 17-11, 11-13, 16-13
Εξαιρετική εμφάνιση και σημαντική νίκη για τις νεάνιδές μας με αντίπαλο τον Αθηναϊκό. Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν πολύ δυναμικά τον αγώνα και προηγήθηκαν στο α δεκάλεπτο έως και με  12 πόντους. Κράτησαν σταθερά το προβάδισμα μέχρι και τα μέσα του τελευταίου δεκαλέπτου, όπου το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ντέρμπυ! Με την αντίπαλη ομάδα να προηγείται με 1 πόντο στα τελευταία δευτερόλεπτα, τα κορίτσια μας έδειξαν τέλεια συνεργασία και ψυχραιμία και κέρδισαν με τρίποντο της Αμίτση στην εκπνοή του αγώνα! Συγχαρητήρια σε όλες τις παίκτριες και την προπονήτριά τους! “Ποδαρικό” στον αγώνα έκανε η παίχτρια  Πόλυ Χονδρογιάννη, η οποία βρίσκεται πλέον και επίσημα στη δύναμη της ομάδας μας. Την καλωσορίζουμε θερμά! Επόμενη αγωνιστική τη Δευτέρα 28/11 εκτός έδρας με τον ΚΡΟΝΟ ΓΕΡΑΚΑ.
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  (Χρυσοβιτσιάνος):  Δαμουλάκη 21 (1), Δορδοκίδη 7(1), Μπαλαμπάνη, Τσέντζου 2, Μονογυιού 9 (1), Γιαχνή, Κολλιαδήμα 5(1), Πεντίκη 11 (3), Λιγνού, Φωτεινάκη.
ΓΣΑΠ  ( Αργυρίου): Χριστοπούλου, Σφήκα, Πλώτα 3 (1), Αμίτση 13 (3), Χριστοδούλου, Κανιαδάκη 8 (1), Χονδρογιάννη, Κούκη 29 (1), Γρύλλια 4, Ζανίκα.

Γ.ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
ΟΜΑΔΑ Α: Ο αγώνας με το Μαρκόπουλο αναβλήθηκε λόγω μη προσέλευσης του διαιτητή!
ΟΜΑΔΑ Β : ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΓΣΑΠ: 44-20
Δεκάλεπτα : 13-01,16-05,06-03,09-11
Ένα ακόμα παιχνίδι που χάθηκε από την απουσία των κοριτσιών κατά κύριο λόγο στο πρώτο ημίχρονο.  Οι 23 πόντοι διαφοράς του ημιχρόνου παρέμειναν μέχρι τέλους, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε προσπάθεια και αν μη τι άλλο τα επιμέρους σκορ δείχνουν ότι τα κορίτσια μας αδικούν τους εαυτούς τους. Επόμενος αγώνας το Σάββατο 26/11 στις 18:30 εκτός έδρας με τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΑΟ.
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουτρουμπής)
Παπαμανωλοπούλου,Γεροντάκη,Ζαβού,Αντωνακάκη,Κρετσίκη,Γεωργακλή,Σταμούλη,Κωνσταντινίδου,Μμπελατέρ,Γεωργουσοπούλου,Κάτσικα-Τσαγκαράκη,Γκάνου.
ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου)
Λαχανά,ΧριστοπούλουΒ.,ΧριστοπούλουΚ.,Θεοφάνη,Ζανίκα,Λούκα,Χαΐνη,Κακοσούρη,Λιλικάκη,Λαϊνά,Κυρκοπούλου,Γιαννακοπούλου.

ΟΜΑΔΑ JUNIORS
Την Κυριακή 20/11 έγινε ένας συναρπαστικός φιλικός αγώνας της ομάδας μας των Junior με τον Αγ. Νικόλαο Παλλήνης στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ στη Παλλήνη. Ευχαριστούμε θερμά την προπονητή του Αγ. Νικολάου Νίκο Γκίκα για την φιλοξενία.  Οι μικρές μας αθλήτριες έδωσαν το καλύτερο εαυτό τους και μαζί με την προπονήτριά μας Λάουρα καταχειροκροτήθηκαν από όλους για την αγωνιστικότητά τους, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Για την ιστορία το ματς έληξε υπέρ μας 34-28.

Δημ/ση :  23/11/2016