ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΓΩΝΕΣ - ΤΡΕΙΣ ΝΙΚΕΣ – ΜΙΑ ΗΤΤΑ

gsap

Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ-ΓΣΑΠ 52-62
Δεκάλεπτα: 18-21, 13-16, 08-17, 13-08
     Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας το Σάββατο στα Χανιά για λόγους βαθμολογικούς, ψυχολογικούς και αγωνιστικούς. Βαθμολογικούς, γιατί με έναν αγώνα λιγότερο(6 αγώνες)  βρεθήκαμε στην 4η θέση, σε ισοβαθμία με τον Φάρο(6 αγώνες), το Φάληρο και τα Μελίσσια(7 αγώνες). Ψυχολογικούς, γιατί επιτέλους η ομάδα ξόρκισε το κακό της γ΄δεκάλεπτο, πιάνοντας πολύ καλή απόδοση (08-17) και αγωνιστικούς, γιατί έπαιξε με δυσμενείς προϋποθέσεις στις ψηλές, αφού η Λωσταράκου έμεινε στην Αθήνα λόγω τραυματισμού, η Μπουκίτα στο 5΄χρεώθηκε με τρία φάουλ και ξανάπαιξε μόνο στο δ΄δεκάλεπτο, όπου και αποβλήθηκε με 5ο φάουλ, η δε Μερισιώτη χρεώθηκε με το 4ο φάουλ πριν την λήξη του ημιχρόνου και έμεινε στον πάγκο όλο το γ΄δεκάλεπτο. Η ομάδα όμως έπαιξε σαν μια γροθιά με αμυντική συνεισφορά από όλες και ιδιαίτερα από την Κούκη, η οποία πρώτη φορά κλήθηκε να σηκώσει τέτοιο βάρος. Αλλά και στο επιθετικό παιχνίδι η ομάδα είχε πολύ καλή παρουσία, παρότι η Γιουκάκη τραυματίστηκε στο 28΄(ευτυχώς ελαφρά) και δεν ξαναμπήκε στον αγώνα. Να συμπληρώσουμε την άριστη φιλοξενία της ΟΑ Χανίων και τη Βράβευση της Γιουκάκη, η οποία την περίοδο  2008-09 διετέλεσε μέλος της κρητικής ομάδας. Επόμενος αγώνας με τον Ίκαρο Καλλιθέας στο Κοντόπευκο την Κυριακή 29/11 στις 13.30, αγώνας με εξαιρετική βαθμολογική σημασία.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Θεοδωράκης, Δημητρουλάκη) Σκορδυλάκη, Καραβέλη 8,Καλογεροπούλου,Κασσωμένου11, Μπρέλλου4,Φουράκη,Σταχτιάρη9,Ζουμαδάκη,Χαραλαμπάκη2,Γαλητσιάνου7(2),Μοσχοπούλου4, Βαρυπατάκη 7.
ΓΣΑΠ: (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος), Μπουκίτα 3 , Κοντογιάννη 4 , Χαρίτου , Τσιαδή 5 , Κανιαδάκη 2, Βελούδου 6,   Καζαντζίδου 14 (3), Καράμπελα, Γιουκάκη 16 (2), Κούκη, Μερισιώτη 12

Β.ΝΕΑΝΙΔΕΣ : ΓΣΑΠ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ: 54-21
Δεκάλεπτα : 11-11, 20-3, 7-7, 16-0
Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για την 5η αγωνιστική η ομάδα των νεανίδων μας. Παρά το “νωθρό” ξεκίνημα, τα κορίτσια μας βρήκαν τον ρυθμό τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και μέσα από την καλή άμυνα πήραν σαφές προβάδισμα! Συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας για τη μέχρι τώρα πορεία τους! Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Ζωγράφου.
ΓΣΑΠ (Αργυρίου)   Μαμαλίγκα, Λούκα 2, Κούκη Ελ. 5(1), Σταθέλου 8(2), Κοκκινοβασίλη,  Περβανά, Κανιαδάκη 14(2), Χριστοπούλου 4, Λαχανά 2, Κούκη Ειρ. 17, Τραυλού, Καράμπελα 2.
ΓΣ  ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Παπαμιχάλης)  Μπεμπάνα, Καρατζά, Τσιπλάκη 1, Βιτάκη 2, Ιακού 5, Βλαχάκη Α. 6, Γκίκα 2, Βλαχάκη Μ. 5(1).

Γ.ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ : ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΓΣΑΠ: 49-20
Δεκάλεπτα : 11-02,08-09,12-04,18-05
Την ήττα γνώρισε η ομάδα των κορασίδων μας με αντίπαλο την ομάδα του ΓΣ Κορωπίου, το Σάββατο 21/11/15, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ. Τα κορίτσια μας έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και κατά διαστήματα έκαναν καλές συνεργασίες. Όμως το μουδιασμένο ξεκίνημα (α δεκάλεπτο 11-2) και τα πολλά λάθη στην επίθεση οδήγησαν στην ήττα με αρκετά μεγάλη διαφορά. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο 28-11-2015 στις 19.30 , στο Κοντόπευκο με τον ΑΟ Τρίτων.
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ( Παπαμιχάλης)  Μαραπάνα, Μαρουμιώτη, Τσιπλάκη, Σκουρλή, Κωνσταντοπούλου, Βιτάκη, Τάκου, Γκίκα, Βλαχάκη, Καβούδη.
ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου) Χονδροπούλου, Αναγνώστου, Πλωτά, Χριστοπούλου, Σφήκα, Λάιου, Πατσατζή, Παπαμελετίου, Ξηραδάκη, Ζανίκα, Χριστοδούλου, Κυρκοπούλου.

Δ.ΜΙΝΙ: ΓΣΑΠ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ: 55-25
Δεκάλεπτα: 15-6, 16-2, 8-4, 16,13
Με νίκη ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του πρώτου γύρου τα κορίτσια μας.
Στον αγώνα οι αθλήτριές μας επιβλήθηκαν από νωρίς, δημιουργώντας όμορφες επιθέσεις
χωρίς να υστερούν στον αμυντικό τομέα. Το τέλος του πρώτου γύρου μας  βρίσκει στην δεύτερη θέση με 4-1νίκες. Θερμά συγχαρητήρια στην προπονήτριά μας και στις παίκτριές μας για την
προσπάθειά τους. Ο επόμενος αγώνας είναι το ντέρμπυ κορυφής την Κυριακή 29/11/15 με την
ομάδα του Κρόνου Γέρακα στις 15:30 στο γήπεδο του Κοντοπεύκου.
ΓΣΑΠ (Γιουκάκη-Χριστοδούλου): Γιαννακού, Ζανίκα, Κωλέτση, Χριστοπούλου, Λαχανά, Λούκα,
Κυρκοπούλου, Καρακατσάνη, Κακοσούρη, Μαΐστρου.
ΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ (Δάβαρης): Κουρκουνάκη, Κωλέτση, Ματεγάκη, Μπάτσιου, Μπακογιάννη, Τσίρνα, Ντούνη, Μήτρα, Ιωσιφίδου, Τσεμενιά, Πιλάτη.

Ημ/νία Δημ/σης : 25/11/2015