ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

gsap

Α.ΓΥΝΑΙΚΕΣ:ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ-ΓΣΑΠ 71-62
Δεκάλεπτα: 18-15, 19-24, 23-05, 11-18
Βαριά ήττα για την ομάδα γυναικών χθες στο γήπεδο του Μοσχάτου. Άμυνα με τα μάτια για τρία δεκάλεπτα. Δεχθήκαμε 18 και 19 πόντους στο α΄ και β΄ δεκάλεπτο και 23(!) στο γ', στο οποίο ανταποδώσαμε μόνο 5(!). Σκορ για ομάδα μίνι ή παγκορασίδων, η ομάδα μας ουσιαστικά δεν υπήρχε στο παρκέ στο γ΄ δεκάλεπτο. Στο δ΄ δεκάλεπτο, στο οποίο μπήκαμε με 16 πόντους διαφορά σε βάρος μας, έγινε μια απελπισμένη προσπάθεια για ανατροπή της κατάστασης, φτάσαμε την διαφορά προσωρινά στους -6, αλλά μέχρις εκεί. Το τελικό σκορ είναι δίκαιο, συγχαρητήρια στο Π. Φάληρο για την νίκη του, όμως εμείς χάσαμε μόνοι μας τον αγώνα, από μια ομάδα που θα μπορούσαμε να κερδίσουμε, αν δείχναμε στοιχειώδη σοβαρότητα και παίζαμε την άμυνα που σε άλλα παιχνίδια έχουμε δείξει ότι μπορούμε να παίξουμε. Επόμενος αγώνας με τον Έσπερο Πάτρας στο Κοντόπευκο την Κυριακή 15/11 και ώρα 13:30.
Α.Ο.Π.ΦΑΛΗΡΟΥ (Κούτσης): Παναγιωτουνάκου 9(1), Καβαλλάρη, Νεαρχάκου 2, Πριονά 7, Δεγαΐτη, Μοίρα 7, Μουστάκα 10(1), Ψωμά 9, Τζάμου, Κατσιμάρδου 4, Χαϊκάλη 22(3), Ψυχογιού 8.
ΓΣΑΠ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος):    Μπουκίτα, Κοντογιάννη 1, Χαρίτου, Τσιαδή 10, Κανιαδάκη, Βελούδου 7(1), Λωσταράκου 8, Καζαντζίδου 14(1), Καράμπελα, Γιουκάκη 19(3), Κούκη 1, Μερισιώτη 2.
Β.ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ : ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ-ΓΣΑΠ : 58-48
Δεκάλεπτα : 17-08,15-16,21-06,05-18
Με διστακτικότητα μπήκαν κσι σε αυτόν τον αγώνα στα κορίτσια μας. Μία μικρή ανάκαμψη φάνηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο αφήνοντας μας πίσω 8 πόντους στο τέλος του  ημιχρόνου. Οι άστοχες βολές ήταν αρκετές και στο τρίτο δεκάλεπτο μείναμε πολύ πίσω στο σκορ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ξύπνησε μέσα τους το πείσμα και η αποφασιστικότητα αλλά ο χρόνος πλέον δεν ήταν με το μέρος μας και χάσαμε μειώνοντας τη διαφορά μας στους 10 πόντους. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση το Σάββατο 14-11-2015 στις 19.30 , στο Κοντόπευκο με  αντίπαλη ομάδα την ομάδα του Ζωγράφου.
Α.Ο.ΠΕΥΚΗΣ(Ανδριανοπούλου)Βουλκίδη,ΜικροπούλουΜ,Σίμου,Κυριακοπούλου,Σκρέμπου,Σπίνουλα,Κυριακοπούλου Α,Σπανού, Λάζου, ΣίμουΑ, Σπίνουλα Δ.. ΓΣΑΠ(ΧριστοδούλουΑργυρίου)Χονδροπούλου,Αναγνώστου,Πλωτά,Χριστοπούλου,Σφήκα,Λάιου,Πατσατζή,Παπαμελετίου,Ξηραδάκη,Ζανίκα,Χριστοδούλου,Κυρκοπούλου.
Γ.ΜΙΝΙ : ΓΣΑΠ – ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΕΤΟΣ : 52 – 18
Δεκάλεπτα:   8 -7, 17 -6, 10 -2, 17 -3
Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα, τα κορίτσια μας νίκησαν. Αν και ξεκίνησαν κάπως χαλαρά, στην
συνέχεια διόρθωσαν την επίθεση και άσκησαν περισσότερη πίεση στην άμυνα, χαρίζοντας
 όμορφες φάσεις στο κοινό που παρακολουθούσε. Ευχαριστούμε  τους προπονητές και τις αθλήτριες
για το ευχάριστο απόγευμα που μας προσέφεραν και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια. Επόμενος αγώνας την Κυριακή 15/11/15 στο γήπεδο Αγ. Νικολάου Παλλήνης με αντίπαλο τον ΑΟ Αγ. Νικολάου
Παλλήνης (17:30).
ΓΣΑΠ (Χριστοδούλου – Γιουκάκη): Φυρίγου, Ζανίκα, Χριστοπούλου, Λαχανά, Λούκα, Κυρκοπούλου,
Μηνδρινού, Καρακατσάνη, Κακοσούρη, Κωλέτση.
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ ΑΕΤΟΣ (ΒΑΡΕΛΑΣ): Πιταρά, Χαζήρα, Αλεξανδράκη, Φελούρη,Νικολοπούλου,Γκαδάνη, Αποστόλου Σ., Αποστόλου Α., Ξηντάρα, Παλάσκα, Ζαχαράκη.

Ημ/νία Δημ/σης : 10/11/2015